• Winkelmand
  • Winkel
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Snapchat
    • YouTube

XSAAR

  • Home
  • Lifestyle
    • My Favorites
    • Sara’s Kitchen
    • Home organisation
    • Financieel
  • Travel
    • Istanbul
  • Hotspots
    • Rotterdam
  • Recepten
  • Contact

Recepten

Cajun Rijst met Garnalen

juli 17, 2020

Reageer

Naar recept gaan Recept afdrukken

Dit weekend komen eindelijk de zomerse temperaturen weer tevoorschijn! Jullie weten inmiddels wel dat ik van lekker makkelijk hou. Als er iets is waar ik niet tegen kan dan is het wel een hele berg afwas! Gelukkig heb ik voor dit recept maar één pan nodig gehad. Wil jij dus ook lekker veel genieten van de zon en heb jij geen tijd om te lang in de keuken te staan? Dan heb ik hier het perfecte recept voor jou!

Recept afdrukken

Cajun Rijst met Garnalen

Voor dit lekkere gerecht heb je maar één pan of wok nodig! Het is dus niet alleen een lekker snel recept, maar je zit erna ook niet met een heleboel afwas. Ideaal als je lekker wilt eten na een lange dag werken maar je echt geen zin hebt om heel lang in de keuken te staan..
Voorbereidingstijd10 min
Bereidingstijd20 min
Porties: 2 personen

Ingrediënten

Garnalen Marinade

  • 1,5 eetlepel olijfolie
  • 200 gram wokgarnalen
  • 1,5 theelepel cajun kruiden
  • 0,5 theelepel chillivlokken
  • 0,5 theelepel uienpoeder
  • 1 theelepel oregano

Rijst

  • 0,5 eetlepel olijfolie
  • 0,5 theelepel cajun kruiden
  • 0,5 theelepel oregano
  • 35 gram cashewnoten optioneel, ongezouten
  • 1 stuk rode puntpaprika
  • 75 gram bevroren doperwten
  • 1 stuk rode ui klein
  • 1 teentje knoflook
  • 200 gram basmati rijst
  • 1 stuk blokje kippenbouillon
  • 500 ml gekookt water

Bereidingswijze

  • Pak een kom en giet daarin de olijfolie, cajunkruiden, chillivlokken, uienpoeder en oregano aan toe. Mix de kruiden goed met de olie zodat je een glad mengsel krijgt.
  • Voeg dan de garnalen aan dit mengsel en mix het goed door elkaar.
  • Heb je nog even tijd voordat je gaat koken/eten? Dek de kom af met wat plastic folie en bewaar deze in de koelkast.
  • Giet de garnalen (met marinade) een een pan of wok en bak ze op middelhoog vuur tot ze goed gaar zijn. Indien je cashewnoten gebruikt in dit recept kun je deze met de garnalen meebakken.
  • Snij de puntpaprika en de rode ui in hele kleine blokjes.
  • Als de garnalen gaar zijn giet je ze uit de pan in een kleine kom en zet je ze even apart. Je hoeft de pan na het apart zetten van de garnalen niet af te nemen of om te spoelen.
  • Voeg nu de halve eetlepel olijfolie, de cajunkruiden en de oregano toe aan de pan. Hierna kun je meteen ook de rode paprika, rode ui en doperwtjes in de pan doen.
  • Bak de groenten voor ongeveer 3 minuten. Voeg na tussendoor ook het teentje knoflook toe.
  • Voeg de gewassen rijst toe aan de pan. Blijf dit goed doorroeren met het mengsel en bak dit minimaal 5 minuten.
  • Mix één bouillonblokje in gekookt water en giet deze in de pan. Roer vervolgens nog even goed door en zorg ervoor dat alle rijst en groenten goed onder water liggen.
  • Dek de pan af met een deksel en zet de timer op 10 minuten.
  • Na 10 minuten haal je de deksel van de pan en roer je de rijst goed door. De rijst is bijna klaar! Zet de deksel weer op de pan en zet de timer deze keer op 5 minuten.
  • Bak de rijst vervolgens al roerend nog een paar minuten door. Je kunt nu ook de garnalen toevoegen aan de rijst.
  • Serveer de rijst met een beetje guacamole of een paar avocado slices. Eet smakelijk!

Notities

  • Is de rijst nog niet goed zacht? Als het water op is voeg dan nog een klein beetje (afhankelijk van hoe hard de rijst nog is) water toe aan de rijst en geef hem nog 5 minuten om te koken (met deksel uiteraard).
  • Hou je van pittig? Voeg extra chillivlokken toe of gebruik sweet chilli saus in de garnalen marinade.
  • Hou jij van toppings? Dit gerecht is heerlijk met avocado/guacamole, komkommer, sweet chillisaus of een andere frisse saus/groente. 

Related Posts

Couscous Bowl met Pittige Kip
Smoothie Recept: “Purple Dream”
Smoothie Recept: “Pink Princess”
Next Post:
Review iRobot 966 | De slimme stofzuiger
Previous Post:
Couscous Bowl met Pittige Kip

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Hi, welkom op mijn webshop-blog! Hier kun je niet alleen shoppen, maar ook artikelen lezen met tips en inspiratie wat betreft interieur, huishouden, reizen en natuurlijk lekker eten. Heb jij ergens een vraag over? Je kunt me altijd mailen of bereiken via de contact pagina!

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Snapchat
  • YouTube

Featured Posts

Healthy Pancakes van Havermout & Banaan

inUncategorized

JuiceXpress

inLifestyle

Tips voor thuiswerken!

inLifestyle

Abonneer

Abonneer hier om een notificatie te krijgen zodra een artikel online komt

Archief

Vandaag zag ik prachtige witte tulpen liggen bij d Vandaag zag ik prachtige witte tulpen liggen bij de Albert Heijn en ik had ze bijna gekocht.. Swipe naar links om te zien waarom ik dat uiteindelijk toch niet heb gedaan 🤭🤍😂

Deze vaas is momenteel mijn favoriete decoritem in huis, hij is zó simpel maar toch ook aanwezig and I love it! Zodra onze slaapkamer af is krijgt hij daar een mooi plekje.. mét regelmatig verse bloemen in shaa Allah!

Wat is jouw favoriete decor item in huis? Let’s chat in the comments!
Yay, het is eindelijk weekend 💭 Tijd om lekker Yay, het is eindelijk weekend 💭 Tijd om lekker te rusten, netflix te kijken en.. zoveel mogelijk dm’s in mijn berichtenbox beantwoorden!

En deze post gaat voor mij een hele grote inhaalslag maken want ik ga hier één van de meest gestelde vragen beantwoorden: waar is mijn servies van? 🤭 Alle drie serviessets die ik in huis heb zijn allemaal van @casashops 🤍🗣

Het servies van de eerste en tweede foto op deze post heet “Earth Marl”, als je verder swiped naar de derde foto zie je daar het servies “SKY WHITE”, en als je dan nog verder swiped zie je het servies dat wij dagelijks gebruiken namelijk “MOON”.

Het fijne aan het servies van Casa vind ik toch wel dat je alles apart kan kopen. Wij zijn met de MOON set begonnen met 4 personen en hebben dat uitgebreid toen dat nodig was. De andere twee sets zijn we begonnen met 2 personen. Zo ben je niet in één keer heel veel geld kwijt maar kun je langzamerhand uitbreiden en hoef je niet voor minder mooi servies te gaan! #tipvanxsaar

#NOSPON#iwish#sponsorme#servies#keuken#kitchen#table#tabledecor#tablesetting#tableware#tablewaredesign#gezelligheid#cosy#cosyhome#family#dinnerathome#whitekitchen#whitehome#whiteinterior#marble#marblekitchen#tablestyling
Healthy Pancakes 🍌 Ben jij op zoek naar een le Healthy Pancakes 🍌

Ben jij op zoek naar een lekker én gezonde optie voor het ontbijt (of lunch óf brunch) en wil jij weleens wat anders dan het standaard kommetje havermout(pap) met fruit? Dan staat er vanaf nu een heel leuk receptje voor jou op de blog! In deze post deel ik de ingrediënten met jullie, zodat jullie ze makkelijk terug kunnen vinden tijdens het boodschappen doen. Sla deze post dus zeker op als jij van plan bent dit recept te gaan maken!

Ingrediënten beslag:
- Havermout;
- Bananen;
- Melk (bijv. amandelmelk);
- Eieren;
- Kaneel;
- Bakpoeder;
- Vanillesuiker (optioneel).

Wil jij hem ook net zo lekker garneren als op de foto, pak dan ook wat heerlijk vers fruit en wat noten mee (en siroop en poedersuiker als je lekker los wilt gaan in het weekend). Ik weet zeker dat jullie hiervan gaan smullen 🤤.

Tag in de comments diegene met wie jij deze pancakes gaat maken en opeten 👀♥️🥞
Heb jij nog wat (rijpe) bananen liggen, heb je tre Heb jij nog wat (rijpe) bananen liggen, heb je trek in iets zoets en vind je bananenbrood bakken net ietsjes te veel moeite? Dan heb ik hét perfecte recept voor jou!

Havermout-Banaan Pancakes 🍌
Het recept dat ik met jullie wil gaan delen kun je zo (on)gezond maken als je zelf wilt! De versie die online komt heeft maar 110 kcal per pancake en is daarmee voor diegene die aan lijn zijn een heerlijk momentje genieten zonder schulgevoel 🤤

Gisteren heb ik het recept geperfectioneerd, een expert laten proeven (hij was helemaal goedgekeurd!) en vandaag ga ik nog één keer alle hoeveelheden testen voordat ik hem fotografeer en online zet 📝! Ik vind het heel leuk om recepten te testen en online te zetten maar wat vinden jullie daar eigenlijk van? Vertel me in de comments of jullie vaker (gezonde) recepten willen zien en of jullie weleens een recept van mij uit hebben geprobeerd. Ben zó benieuwd!
Happy Thursday ✨ Begin deze week heb ik jullie g Happy Thursday ✨ Begin deze week heb ik jullie gevraagd wat jullie doelen voor 2021 zijn en ik had meer dan 100 (!!) stickerantwoorden waarin jullie aangaven dat jullie graag af willen vallen! En ik maar denken dat ik de enige ben die graag van die covidkilootjes af wilt (alsof die kg’s er niet veel eerder waren dan corona) 👀

In mijn stories heb ik gisteren daarom ook verteld wat een healthy lifestyle voor mij betekent en daar is supergoed op gereageerd! Heleboel lieve dames vonden het goede tips en ik heb ook superveel tips binnengekregen via DM.

Nu zou het natuurlijk een beetje gierig zijn als ik deze tips allemaal voor mezelf houd 😅 Ze allemaal delen wordt een beetje te veel maar misschien kunnen jullie al jullie tips hieronder achterlaten. Misschien is jouw advies wel dé gouden tip in iemands journey naar een gezonde lifestyle 🤍

P.S. Ik begin met de eerste tip! Sinds ik probeer bewuster met voeding om te gaan lees ik veel vaker de labels voor ik iets in mijn mond stop. Soms schrik ik van het aantal kcal in een product.  What? 300 kcal in één kaascroissantje? Wow! Lijkt het jullie misschien leuk als ik af en toe low-calorie snacks met jullie deel op stories? Ik gun jullie namelijk ook om zonder schuldgevoel te kunnen snacken. Laat het me weten in de reacties!
Eindelijk weekend ✨ Tijdens de eerste week van 2 Eindelijk weekend ✨ Tijdens de eerste week van 2021  heb ik meteen al in levende lijven ervaren hoe belangrijk juist die kleine momenten van vreugde en positiviteit zijn subhanaAllah! Deze zondag deel ik een persoonlijk vreugdemomentje met jullie in een IG-TV (jullie keuze via Instagram Story was overduidelijk, jullie willen de uitgebreide versie!) waar te zien is dat ik deze pakketjes met @westwingnl goodies uitpak!

Wat was jouw eerste vreugdemomentje van 2021?
  • Algemene voorwaarden
  • Privacybeleid
  • Levering
  • Retourbeleid

Copyright © 2021 XSAAR • Edited & installed by Abos ICT®

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat ermee instemt.OkPrivacy policy