• Winkelmand
  • Winkel
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Snapchat
    • YouTube

XSAAR

  • Home
  • Lifestyle
    • My Favorites
    • Sara’s Kitchen
    • Home organisation
    • Financieel
  • Travel
    • Istanbul
  • Hotspots
    • Rotterdam
  • Recepten
  • Contact

Istanbul, Travel

Istanbul 2020

februari 9, 2020

4 Reacties

In deze post ga ik jullie precies vertellen hoe wij onze trip naar Istanbul hebben geboekt en hoe wij onze dagplanning van tevoren hebben gepland. Dit was niet onze eerste keer in Istanbul, dus wij wisten natuurlijk wel een beetje wat we konden verwachten deze trip. Als jij nog nooit in Istanbul bent geweest en er graag nog een keer naartoe wilt is deze post misschien leuk om te lezen voor inspiratie.

Voordat je uberhaupt begint met boeken of plannen is het belangrijk om met elkaar (of voor jezelf) duidelijk te maken wat voor soort vakantie dit wordt. Wordt het echt een shoppingtrip waarbij je overdag alle markten en winkelcentra langsgaat en ’s avonds lekker een hapje en een drankje doet? Ben je echt een cultuursnuiver en wil je alle bezienswaardigheden en musea langs of ben jij een echte food-tourist en wil jij elke dag heerlijk eten en ’s avonds gezellig kunnen loungen? Dit alles is mogelijk in Istanbul, maar het is wel belangrijk om te weten wat je wilt gaan doen voordat je gaat boeken. Zo kun je namelijk goed inschatten hoeveel tijd jij nodig hebt in deze geweldige stad.

Cagri en ik hadden voor onze vakantie een lange periode van veel werken en zaten eigenlijk in een sleur waarbij we van ons werk naar huis reden en vervolgens thuis bleven tot wij de volgende dag weer moesten werken. We waren er dus eigenlijk echt aan toe om leuke dingen te gaan doen! We wisten natuurlijk dat Istanbul de perfecte plek hiervoor was. Omdat wij ook nog een beetje in Nederland wilden rusten hebben we uiteindelijk besloten om 12 dagen te gaan. Net geen twee weken, maar wel voldoende om alles te kunnen doen wat we wilden doen.

Zoals ik al eerder in dit artikel aangaf, dit was niet onze eerste trip naar Istanbul. Uit ervaring wisten wij precies in welke omgeving wij wilden verblijven. Namelijk in de buurt van het Taksim plein. Het Taksim-plein en de eraan liggende Istiklal straat zijn echt plekken waar het 24/7 leeft. De winkels en restaurantjes zijn daar vaak ook 24 uur per dag open. Wij vinden het persoonlijk dan toch wel fijn als wij ’s avonds laat nog een drankje doen dat wij daarna best snel terug zijn in het hotel. Ook is de rest van Istanbul vanaf Taksim echt supergoed bereikbaar met het openbaar vervoer. Op Taksim heb je zowel de bushaltes als een metrostation en een füniküler station. De füniküler brengt je vanaf Taksim weer naar een tramhalte. Heel erg centraal dus!

Toen wij wisten hoeveel nachten we weg wilden en waar we precies in Istanbul wilden verblijven moesten wij gaan boeken. Uit persoonlijke ervaring weet ik dat de goedkoopste deals voor Istanbul te vinden zijn op www.expedia.nl. Wij boeken dan vlucht en hotel in één. We hebben hier nooit problemen mee gehad. Wel heb ik een aantal tips voor het boeken. Istanbul is echt een toeristische stad en het stikt er van de hotels. Controleer altijd tripadvisor voordat je een hotel boekt. Lees daar de recensies en (misschien wel het belangrijkst) bekijk foto’s van reizigers die daar eerder zijn geweest. Zo krijg je het beste beeld van het hotel en de omgeving!

Een paar dagen voor wij echt weg gingen hebben we ook een dagplanning gemaakt. Deze ga ik hieronder met jullie delen. Wees tijdens het plannen van je vakantie niet te ijverig en plan niet teveel in voor één dag. Laat ook minimaal 1 dag vrij om plekjes te bezoeken waar je misschien last moment achter bent gekomen of plekjes waar je misschien nog terug wilt gaan. Ook niet onbelangijk: Istanbul is een erg drukke stad en (vooral met taxi of bus) kan het erg lang duren om van de ene plek naar de andere plek te komen. Houdt daar rekening mee in je dagplanning! En natuurlijk het allerbelangrijkst: wees tijdens je vakantie niet te streng bezig met de dagplanning. Istanbul heeft namelijk een heleboel verborgen schatten: je kunt zomaar een superleuke plek tegenkomen die niet op jouw planning stond. Geniet gewoon van je vakantie: de planning is er om een beetje te kunnen weten hoe je je dagen besteedt, het is geen strikt rooster waar je je aan moet houden! Lukt het uiteindelijk toch niet om ergens heen te gaan? No stress! Plan het een andere dag in of sla het helemaal over. Istanbul rent niet weg! Je kunt altijd nog teruggaan.

Woensdag 8 januari 2020

  • Vliegen naar Istanbul vanaf Rotterdam Airport;
  • Diner in LuLu Lounge.

Donderdag 9 januari 2020

  • Ontbijten Taksim Plein;
  • Boottocht Eminönu;
  • Lunch Donerci Sahin Usta;
  • Winkelen Sirkeci/Mahmut Pasa;
  • Diner Kubbei-Ask.

Vrijdag 10 januari 2020

  • Sultan Ahmet Moskee (vrijdagsgebed);
  • Lunchen in Fatih;
  • Aya Sofya;
  • Topkapi Sarayi;
  • Zeruj Shopping Mall en dineren in foodcourt.

Zaterdag 11 januari 2020

  • Balat bezoeken;
  • Venezia Mega Outlet.

Zondag 12 januari 2020

  • Ontbijten Taksim Plein;
  • Lunchen in Besiktas;
  • Dineren in Ortakoy.

Maandag 13 januari 2020

  • Istinye Park

Dinsdag 14 januari 2020

  • Istanbul Sapphire;
  • Dineren bij Nusr-et.

Woensdag 16 januari 2020

  • Niets gepland.

Donderdag 16 januari 2020

  • Otagtepe bezoeken;
  • Dineren bij Azure the Bosphorus.

Vrijdag 17 januari 2020

  • Buyuk ada bezoeken (eiland);
  • Bagdat Caddesi (winkelstraat);
  • Watergarden Istanbul (soort winkelcentrum).

Zaterdag 18 januari 2020

  • Ontbijten bij Bazlama.

Zondag 19 januari 2020

  • Niets gepland.

Related Posts

Cultuur in Istanbul
Café’s en Restaurants in Istanbul
Next Post:
Cultuur in Istanbul
Previous Post:
Ohana Poké in Rotterdam

Reacties

  1. Boushra zegt

    15 februari 2020 om 19:33

    Wat fijn om al je tips te lezen! Wij willen ook binnenkort naar Istanbul gaan en dan komen jou tips wel goed van pas. Keep up the good work!

    Beantwoorden
    • xsaar zegt

      15 februari 2020 om 19:57

      Hi Boushra!

      Dankjewel voor je lieve complimenten. Alvast heel veel plezier in Istanbul!

      Groetjes, Sara.

      Beantwoorden
  2. W. zegt

    15 februari 2020 om 20:03

    Salam mu alykum,
    MA shaa Allah😍
    Het is duidelijk en overzichtelijk.
    In shaa Allah ga ik en mijn gezin ook voor de eerste keer en dan neem ik zeker jou informatie mee.

    Beantwoorden
    • xsaar zegt

      15 februari 2020 om 20:18

      Alaykom salaam!

      Dankjewel voor je lieve woorden. Wat leuk! Heel veel plezier in Istanbul in shaa Allah!

      Groetjes, Sara.

      Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Hi, welkom op mijn webshop-blog! Hier kun je niet alleen shoppen, maar ook artikelen lezen met tips en inspiratie wat betreft interieur, huishouden, reizen en natuurlijk lekker eten. Heb jij ergens een vraag over? Je kunt me altijd mailen of bereiken via de contact pagina!

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Snapchat
  • YouTube

Featured Posts

Healthy Pancakes van Havermout & Banaan

inUncategorized

JuiceXpress

inLifestyle

Tips voor thuiswerken!

inLifestyle

Abonneer

Abonneer hier om een notificatie te krijgen zodra een artikel online komt

Archief

Healthy Pancakes 🍌 Ben jij op zoek naar een le Healthy Pancakes 🍌

Ben jij op zoek naar een lekker én gezonde optie voor het ontbijt (of lunch óf brunch) en wil jij weleens wat anders dan het standaard kommetje havermout(pap) met fruit? Dan staat er vanaf nu een heel leuk receptje voor jou op de blog! In deze post deel ik de ingrediënten met jullie, zodat jullie ze makkelijk terug kunnen vinden tijdens het boodschappen doen. Sla deze post dus zeker op als jij van plan bent dit recept te gaan maken!

Ingrediënten beslag:
- Havermout;
- Bananen;
- Melk (bijv. amandelmelk);
- Eieren;
- Kaneel;
- Bakpoeder;
- Vanillesuiker (optioneel).

Wil jij hem ook net zo lekker garneren als op de foto, pak dan ook wat heerlijk vers fruit en wat noten mee (en siroop en poedersuiker als je lekker los wilt gaan in het weekend). Ik weet zeker dat jullie hiervan gaan smullen 🤤.

Tag in de comments diegene met wie jij deze pancakes gaat maken en opeten 👀♥️🥞
Heb jij nog wat (rijpe) bananen liggen, heb je tre Heb jij nog wat (rijpe) bananen liggen, heb je trek in iets zoets en vind je bananenbrood bakken net ietsjes te veel moeite? Dan heb ik hét perfecte recept voor jou!

Havermout-Banaan Pancakes 🍌
Het recept dat ik met jullie wil gaan delen kun je zo (on)gezond maken als je zelf wilt! De versie die online komt heeft maar 110 kcal per pancake en is daarmee voor diegene die aan lijn zijn een heerlijk momentje genieten zonder schulgevoel 🤤

Gisteren heb ik het recept geperfectioneerd, een expert laten proeven (hij was helemaal goedgekeurd!) en vandaag ga ik nog één keer alle hoeveelheden testen voordat ik hem fotografeer en online zet 📝! Ik vind het heel leuk om recepten te testen en online te zetten maar wat vinden jullie daar eigenlijk van? Vertel me in de comments of jullie vaker (gezonde) recepten willen zien en of jullie weleens een recept van mij uit hebben geprobeerd. Ben zó benieuwd!
Happy Thursday ✨ Begin deze week heb ik jullie g Happy Thursday ✨ Begin deze week heb ik jullie gevraagd wat jullie doelen voor 2021 zijn en ik had meer dan 100 (!!) stickerantwoorden waarin jullie aangaven dat jullie graag af willen vallen! En ik maar denken dat ik de enige ben die graag van die covidkilootjes af wilt (alsof die kg’s er niet veel eerder waren dan corona) 👀

In mijn stories heb ik gisteren daarom ook verteld wat een healthy lifestyle voor mij betekent en daar is supergoed op gereageerd! Heleboel lieve dames vonden het goede tips en ik heb ook superveel tips binnengekregen via DM.

Nu zou het natuurlijk een beetje gierig zijn als ik deze tips allemaal voor mezelf houd 😅 Ze allemaal delen wordt een beetje te veel maar misschien kunnen jullie al jullie tips hieronder achterlaten. Misschien is jouw advies wel dé gouden tip in iemands journey naar een gezonde lifestyle 🤍

P.S. Ik begin met de eerste tip! Sinds ik probeer bewuster met voeding om te gaan lees ik veel vaker de labels voor ik iets in mijn mond stop. Soms schrik ik van het aantal kcal in een product.  What? 300 kcal in één kaascroissantje? Wow! Lijkt het jullie misschien leuk als ik af en toe low-calorie snacks met jullie deel op stories? Ik gun jullie namelijk ook om zonder schuldgevoel te kunnen snacken. Laat het me weten in de reacties!
Eindelijk weekend ✨ Tijdens de eerste week van 2 Eindelijk weekend ✨ Tijdens de eerste week van 2021  heb ik meteen al in levende lijven ervaren hoe belangrijk juist die kleine momenten van vreugde en positiviteit zijn subhanaAllah! Deze zondag deel ik een persoonlijk vreugdemomentje met jullie in een IG-TV (jullie keuze via Instagram Story was overduidelijk, jullie willen de uitgebreide versie!) waar te zien is dat ik deze pakketjes met @westwingnl goodies uitpak!

Wat was jouw eerste vreugdemomentje van 2021?
Happy Saturday ✨ Het allereerste wat ik deed toe Happy Saturday ✨ Het allereerste wat ik deed toen onze keuken klaar was is deze kruidenla inrichten! Ik had de potjes al gekocht tijdens het bestellen van onze keuken en had ze al ver voordat de keuken er was gelabeld 😅 Cagri verklaarde mij voor gek maar ik keek (na jarenlang een chaotische kruidenla te hebben) enorm uit naar dit uitzicht!

Welke kruiden gebruiken jullie het meest (naast peper en zout natuurlijk) en welke kruiden mis ik in deze la? 😳❤️
Late Night Post 📝 deze week draait het op mijn Late Night Post 📝 deze week draait het op mijn Instagram en Facebook allemaal om het organisen. Welk plekje in huis moet jij zo snel mogelijk organisen? Bij ons is het washok bijna aan de beurt! 😳✨.

Mocht jij je afvragen wat de before was van deze foto, doe dan maar even swipen 😬 yes I am very ashamed of myself 🤣
  • Algemene voorwaarden
  • Privacybeleid
  • Levering
  • Retourbeleid

Copyright © 2021 XSAAR • Edited & installed by Abos ICT®

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat ermee instemt.OkPrivacy policy