• Winkelmand
  • Winkel
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • Snapchat
    • YouTube

XSAAR

  • Home
  • Lifestyle
    • My Favorites
    • Sara’s Kitchen
    • Home organisation
    • Financieel
  • Travel
    • Istanbul
  • Hotspots
    • Rotterdam
  • Recepten
  • Contact

Home Organisation

Mijn Joyful Schoonmaak Routine

mei 23, 2020

8 Reacties

Als je, net zoals ik, een beetje een chaoot bent met een aardig druk leven (werken, “sporten”, familie & vrienden) hebt kan het huishouden een beetje als een last aanvoelen. Het heeft bij mij daarom ook even geduurd voordat ik een routine heb kunnen ontwikkelen die er niet alleen voor zorgt dat het huis de gehele week fris is, maar er ook nog eens voor zorgt dat het schoonmaken een leuk momentje voor mezelf is geworden. Onlangs daagde method mij uit om mijn joyful cleaning routine met jullie te delen. In deze blogpost deel ik daarom mijn tips en tricks die ervoor zorgen dat óók jij plezier gaat hebben tijdens het schoonmaken.


Zet een leuk muziekje op!

Voordat ik ga beginnen met het schoonmaken zet ik altijd mijn ‘Schoonmaak Playlist’ op Spotify aan. Deze lijst zit vol met verschillende nummers in verschillende talen. De nummers hebben allemaal wel één ding met elkaar overeen: er zit een lekkere beat op! Dit zorgt ervoor dat ik al stofzuigend en dweilend allerlei dansjes doe. Hierdoor krijg niet alleen het huis schoon maar heb ik als ik klaar ben ook nog eens een work-out achter de rug. Dat noem je nog eens multi-tasken! Wil jij tijdens het schoonmaken ook luisteren naar mijn Schoonmaak Playlist? Klik hier om de playlist te beluisteren via Spotify.

Gebruik de juiste schoonmaakmiddelen.

Als je mij een paar jaar terug zou vragen wat ik voor me zie als ik aan schoonmaken denk dan is het een vrouw met een zuur gezicht die, terwijl ze aan het boenen is, een zuur gezicht trekt van alle chemische luchten die vrij komen door het schoonmaakmiddel dat zij gebruikt. En eerlijk – ik heb die tijden ook meegemaakt.

Gelukkig is dat beeld voor mij inmiddels verleden tijd. Wie zegt dat jij allerlei chemische goedjes nodig hebt om iets goed schoon te krijgen? Sinds ik de producten van method heb ontdekt kan ik niet meer zonder! En zoals method het zelf ook zegt: “Schoon ruikt naar bloemen en niet naar bleekwater.” Daar ben ik het dus helemaal mee eens! De producten van method ruiken niet alleen heerlijk, ze zijn ook nog eens vrij van schadelijke stoffen waardoor je lekker veel kan gebruiken zonder in het hoesten en proesten uit te breken. Persoonlijk vind ik het altijd fijn als het hele huis heerlijk naar fris fruit (bijvoorbeeld grapefruit) ruikt na een schoonmaak sessie. Bovendien is het design van de flesjes zo mooi en kleurrijk, daar wil je meteen mee aan de slag!

Een gedeelte in het huis dat echt elke dag schoongemaakt wordt is bij ons de keuken. Mijn favoriete method producten voor in de keuken zijn op het moment de allesreiniger spray ‘roze pompelmoes’ en de glasreiniger spray ‘munt’. De laatste gebruik ik ook om de koelkast schoon te maken – ik gebruik namelijk nooit schoonmaakmiddelen met schadelijke stoffen in de buurt van ons voedsel – en die ruikt na afloop heerlijk naar munt. Net of ik een vers bosje munt in de koelkast heb zitten, love it!

Wil jij meer lezen over het merk method en haar producten? Neem dan eens een kijkje op www.methodhome.nl !

Gebruik een schoomaak-schema.

Als er thuis veel gedaan moet worden kan het soms zó veel lijken dat je steeds minder gemotiveerd bent om ermee te beginnen. Thuis gebruiken wij een schoonmaak schema. Op dit schema zijn verschillende taken verdeeld over de dagen van de week. Als je elke dag namelijk een beetje doet dan is het helemaal niet zo veel! Zo zorg je er ook voor dat er elke dag een gedeelte in huis is dat echt helemaal schoon is. En dat is een superfijn gevoel! Op dit schema is er ook ruimte om taken toe te voegen die je niet wekelijks uitvoert – zoals bijvoorbeeld de ramen zemen of de afzuigkap grondig schoonmaken. Wil jij ook het schema gebruiken dat ik heb ontworpen? Deze kun je gratis downloaden door op onderstaande download-knop te klikken!

Download Schoonmaakschema

Hou de tijd bij met een stopwatch.

Iets wat ik altijd moeilijk vind tijdens het schoonmaken is afleiding. Eventjes zitten, even op je telefoon, even een video kijken – en zo is de dag al bijna voorbij en heb je (bijna) niks gedaan. Hier heb ik onlangs wat op gevonden – wanneer ik begin met een taak zet ik de timer van mijn telefoon op bijvoorbeeld 15 minuten (kies altijd wel een realistisch tijdframe!). Tijdens die 15 minuten mag ik niet op mijn telefoon kijken, gaan zitten, opeens beginnen met een andere taak of iets anders doen wat mij afleidt. Dit helpt heel goed om productief aan de slag te gaan! Omdat ik niet bezig ben met andere dingen krijg ik hetgeen waar ik mee bezig ben snel af. Deze tip werkt overigens bijna altijd om je tijd productiever in te delen. Ik gebruik de timer bijvoorbeeld ook op het werk!

Extra Tips

  • Gun jezelf een beloning als je klaar bent met een taak waar je heel erg tegenop ziet;
  • Maak een wedstrijdje met je huisgenoten/partner en zorg ervoor dat het voor hem/haar de moeite waard is om mee te doen;
  • Plan regelmatig een (rust)dag in waarbij je niets aan het huishouden doet;
  • Zoek schoonmaak tips en hacks op het internet! Misschien maak jij het jezelf alleen maar moeilijk terwijl het ook makkelijker kan;
  • Gebruik een activity tracker om te zien hoeveel kcal je hebt verbrand tijdens het schoonmaken, dit geeft je extra motivatie om door te gaan of om het vaker te doen;
  • Begin met de taak waar je het minst zin in heb en bewaar al het leuke voor het laatst! Wanneer je motivatie lager is ben je eerder bereid dingen te doen die je wat leuker vindt.


Dit waren mijn tips voor een #JoyfulCleaningRoutine! Op deze manier probeer ik het voor mijzelf en Cagri leuk te maken om het huis schoon te houden. Vooral in deze tijden waarin we allemaal vooral thuis zitten kunnen we wel wat extra vrolijkheid gebruiken #spreadjoy!

Natuurlijk ben je weleens moe en heb je weleens geen zin, maar van een fris huis wordt je toch een beetje extra gelukkig! Achteraf ben je altijd blij dat je toch hebt doorgezet. Probeer dat te onthouden wanneer je een minder gemotiveerd moment hebt!

Hoe hou jij het schoonmaken leuk?
Deel jouw Joyful Cleaning Routine in de reacties!

Dit artikel is geschreven in samenwerking met method Nederland.

Related Posts

Organising Secrets: Kruiden in de Keuken
Organising Secrets: Voorraadkast
Review iRobot 966 | De slimme stofzuiger
Next Post:
Smoothie Recept: “Purple Dream”
Previous Post:
Organising Secrets: Kruiden in de Keuken

Reacties

  1. Souad zegt

    24 mei 2020 om 01:26

    Hoi Sara, wat een handige blogpost. Ik heb je playlist gevolgd en ga deze ook gebruiken voor het schoonmaken.

    Beantwoorden
    • xsaar zegt

      24 mei 2020 om 01:30

      Hi Souad,

      Super leuk om te lezen! Veel (swing)plezier tijdens het schoonmaken!

      Beantwoorden
  2. Makbule zegt

    25 mei 2020 om 18:46

    Superleuke tips!
    Ik ga het zeker inzetten, vooral de wedstrijd gehalte.

    Groetjes

    M.Cinar

    Beantwoorden
    • xsaar zegt

      26 mei 2020 om 00:16

      Hi Makbule,

      Superleuk dat jullie nu thuis ook een schoonmaakwedstrijd gaan houden! Laat hem maar lekker vaak winnen hoor 😜

      Groetjes, Sara.

      Beantwoorden
  3. Fatima zegt

    26 mei 2020 om 00:17

    Hi Sara,

    Hier nog iemand die het niet zo heeft met schoonmaken!🙊 Handige schoonmaak routine en tips, dankjewel!🥰

    Beantwoorden
    • xsaar zegt

      26 mei 2020 om 09:41

      Hi Fatima,

      Gelukkig kan je het een beetje leuker voor jezelf maken, het moet toch gedaan worden! Heel graag gedaan lieverd 🥰

      Groetjes, Sara.

      Beantwoorden
  4. İlknur zegt

    28 mei 2020 om 15:50

    Amazing blog! Ik zal de tips zeker gebruiken. Een wedstrijd met mijn zus houden lijkt me echt geniaal, dat wordt lachen!

    Beantwoorden
    • xsaar zegt

      28 mei 2020 om 21:17

      Hi Ilknur,

      Wat leuk dat je de tips gaat gebruiken! Heel veel (schoonmaak)plezier toegewenst!

      Groetjes, Sara.

      Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Hi, welkom op mijn webshop-blog! Hier kun je niet alleen shoppen, maar ook artikelen lezen met tips en inspiratie wat betreft interieur, huishouden, reizen en natuurlijk lekker eten. Heb jij ergens een vraag over? Je kunt me altijd mailen of bereiken via de contact pagina!

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Snapchat
  • YouTube

Featured Posts

Healthy Pancakes van Havermout & Banaan

inUncategorized

JuiceXpress

inLifestyle

Tips voor thuiswerken!

inLifestyle

Abonneer

Abonneer hier om een notificatie te krijgen zodra een artikel online komt

Archief

Vandaag zag ik prachtige witte tulpen liggen bij d Vandaag zag ik prachtige witte tulpen liggen bij de Albert Heijn en ik had ze bijna gekocht.. Swipe naar links om te zien waarom ik dat uiteindelijk toch niet heb gedaan 🤭🤍😂

Deze vaas is momenteel mijn favoriete decoritem in huis, hij is zó simpel maar toch ook aanwezig and I love it! Zodra onze slaapkamer af is krijgt hij daar een mooi plekje.. mét regelmatig verse bloemen in shaa Allah!

Wat is jouw favoriete decor item in huis? Let’s chat in the comments!
Yay, het is eindelijk weekend 💭 Tijd om lekker Yay, het is eindelijk weekend 💭 Tijd om lekker te rusten, netflix te kijken en.. zoveel mogelijk dm’s in mijn berichtenbox beantwoorden!

En deze post gaat voor mij een hele grote inhaalslag maken want ik ga hier één van de meest gestelde vragen beantwoorden: waar is mijn servies van? 🤭 Alle drie serviessets die ik in huis heb zijn allemaal van @casashops 🤍🗣

Het servies van de eerste en tweede foto op deze post heet “Earth Marl”, als je verder swiped naar de derde foto zie je daar het servies “SKY WHITE”, en als je dan nog verder swiped zie je het servies dat wij dagelijks gebruiken namelijk “MOON”.

Het fijne aan het servies van Casa vind ik toch wel dat je alles apart kan kopen. Wij zijn met de MOON set begonnen met 4 personen en hebben dat uitgebreid toen dat nodig was. De andere twee sets zijn we begonnen met 2 personen. Zo ben je niet in één keer heel veel geld kwijt maar kun je langzamerhand uitbreiden en hoef je niet voor minder mooi servies te gaan! #tipvanxsaar

#NOSPON#iwish#sponsorme#servies#keuken#kitchen#table#tabledecor#tablesetting#tableware#tablewaredesign#gezelligheid#cosy#cosyhome#family#dinnerathome#whitekitchen#whitehome#whiteinterior#marble#marblekitchen#tablestyling
Healthy Pancakes 🍌 Ben jij op zoek naar een le Healthy Pancakes 🍌

Ben jij op zoek naar een lekker én gezonde optie voor het ontbijt (of lunch óf brunch) en wil jij weleens wat anders dan het standaard kommetje havermout(pap) met fruit? Dan staat er vanaf nu een heel leuk receptje voor jou op de blog! In deze post deel ik de ingrediënten met jullie, zodat jullie ze makkelijk terug kunnen vinden tijdens het boodschappen doen. Sla deze post dus zeker op als jij van plan bent dit recept te gaan maken!

Ingrediënten beslag:
- Havermout;
- Bananen;
- Melk (bijv. amandelmelk);
- Eieren;
- Kaneel;
- Bakpoeder;
- Vanillesuiker (optioneel).

Wil jij hem ook net zo lekker garneren als op de foto, pak dan ook wat heerlijk vers fruit en wat noten mee (en siroop en poedersuiker als je lekker los wilt gaan in het weekend). Ik weet zeker dat jullie hiervan gaan smullen 🤤.

Tag in de comments diegene met wie jij deze pancakes gaat maken en opeten 👀♥️🥞
Heb jij nog wat (rijpe) bananen liggen, heb je tre Heb jij nog wat (rijpe) bananen liggen, heb je trek in iets zoets en vind je bananenbrood bakken net ietsjes te veel moeite? Dan heb ik hét perfecte recept voor jou!

Havermout-Banaan Pancakes 🍌
Het recept dat ik met jullie wil gaan delen kun je zo (on)gezond maken als je zelf wilt! De versie die online komt heeft maar 110 kcal per pancake en is daarmee voor diegene die aan lijn zijn een heerlijk momentje genieten zonder schulgevoel 🤤

Gisteren heb ik het recept geperfectioneerd, een expert laten proeven (hij was helemaal goedgekeurd!) en vandaag ga ik nog één keer alle hoeveelheden testen voordat ik hem fotografeer en online zet 📝! Ik vind het heel leuk om recepten te testen en online te zetten maar wat vinden jullie daar eigenlijk van? Vertel me in de comments of jullie vaker (gezonde) recepten willen zien en of jullie weleens een recept van mij uit hebben geprobeerd. Ben zó benieuwd!
Happy Thursday ✨ Begin deze week heb ik jullie g Happy Thursday ✨ Begin deze week heb ik jullie gevraagd wat jullie doelen voor 2021 zijn en ik had meer dan 100 (!!) stickerantwoorden waarin jullie aangaven dat jullie graag af willen vallen! En ik maar denken dat ik de enige ben die graag van die covidkilootjes af wilt (alsof die kg’s er niet veel eerder waren dan corona) 👀

In mijn stories heb ik gisteren daarom ook verteld wat een healthy lifestyle voor mij betekent en daar is supergoed op gereageerd! Heleboel lieve dames vonden het goede tips en ik heb ook superveel tips binnengekregen via DM.

Nu zou het natuurlijk een beetje gierig zijn als ik deze tips allemaal voor mezelf houd 😅 Ze allemaal delen wordt een beetje te veel maar misschien kunnen jullie al jullie tips hieronder achterlaten. Misschien is jouw advies wel dé gouden tip in iemands journey naar een gezonde lifestyle 🤍

P.S. Ik begin met de eerste tip! Sinds ik probeer bewuster met voeding om te gaan lees ik veel vaker de labels voor ik iets in mijn mond stop. Soms schrik ik van het aantal kcal in een product.  What? 300 kcal in één kaascroissantje? Wow! Lijkt het jullie misschien leuk als ik af en toe low-calorie snacks met jullie deel op stories? Ik gun jullie namelijk ook om zonder schuldgevoel te kunnen snacken. Laat het me weten in de reacties!
Eindelijk weekend ✨ Tijdens de eerste week van 2 Eindelijk weekend ✨ Tijdens de eerste week van 2021  heb ik meteen al in levende lijven ervaren hoe belangrijk juist die kleine momenten van vreugde en positiviteit zijn subhanaAllah! Deze zondag deel ik een persoonlijk vreugdemomentje met jullie in een IG-TV (jullie keuze via Instagram Story was overduidelijk, jullie willen de uitgebreide versie!) waar te zien is dat ik deze pakketjes met @westwingnl goodies uitpak!

Wat was jouw eerste vreugdemomentje van 2021?
  • Algemene voorwaarden
  • Privacybeleid
  • Levering
  • Retourbeleid

Copyright © 2021 XSAAR • Edited & installed by Abos ICT®

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat ermee instemt.OkPrivacy policy